Na turistku budem chodiť dokym me neskare

Ak sa nebudem cítiť dobre, na túru radšej nepôjdem a chcel by som aby sa šlo aj bezomňa podľa navrhnutej trasy v Mapy cz, ktorú možno stiahnuť do mobilu. Určite bude túra vydarená aj bezo mňa.

Mám preukaz ZŤP s červeným pruhom, čo znamená, že jedna osoba môže so mnou cestovať vlakom zadarmo a autobusom so zľavou. Od nej očakávam, že na mňa dohliadne keď mi „zastraší vo veži“ Ak ma niekto pozve na túru organizovanú niekym iným, budem mu veľmi vďačný.

Ako 17 ročný som prekonal zápal mozgových blán, čo ma poznačilo na celý život. Dlho som sa zdravotne držal a bohate si užíval aktívne aj cykloturistiky. Nehoda, ktorú som na bicykli spôsobil, túto etapu ukončila. Pokračoval som naďalej na pešo a bežkách. Navrhoval som túry a viedol ich, ale nakoniec som ostal sám. Nedivím sa. V r. 2019 sa mi stav vplyvom viacerých vplyvov zhoršil, čo sa prejavilo častejšími stavmi kedy sa nedokážem kontrolovať a po cca 5 minútach viem len to, že som mal „okno“. Robím pritom nezmysly, nekomunikujem a tvrdohlavo sa o niečo snažím. Vtedy treba na mňa dohliadnuť aby som niečo nevystrojil. Hrozí to pri zanedbanom pritom režime a v psychickej nepohode. Aj prudká zmena počasia sa môže pridať. Najhoršie je keď sa tieto vplyvy stretnú. Zopár krát sa mi to stalo aj keď som bol na výlete sám. Spamätal som sa a vďaka navigácii v mobile, ktorý mám vždy na šnúrke som bez problémov došiel do cieľa. Pred pár rokmi to bolo niekoľko krát do roka, no pred rokom aj niekoľkokrát do mesiaca. Najčastejšie tomu predchádza zanedbaný pitný režim, zlá životospráva, hlavne nedostatok spánku a aj počasie sa môže pridať. Stále dôležitejšou sa stáva psychická pohoda.  Dlho som sa zdravotne držal a bohate si užíval aktívne aj cykloturistiky. Navrhoval som túry a viedol ich, ale nakoniec som ostal sám. Nedivím sa. V r. 2019 sa mi stav vplyvom viacerých vplyvov zhoršil, čo sa prejavilo častejšími stavmi kedy sa nedokážem kontrolovať a po cca 10 minútach viem len to, že som mal „okno“. Robím pritom nezmysly, nekomunikujem a tvrdohlavo sa o niečo snažím. Vtedy treba na mňa dohliadnuť aby som niečo nevystrojil. Nikdy nie som agresívny. Záchvat s kŕčmi  sa nedá vylúčiť vylúčiť.  Zopár krát sa mi to stalo aj keď som bol na výlete sám. Spamätal som sa a vďaka navigácii v mobile, ktorý mám vždy na šnúrke som bez problémov došiel do cieľa. Pred pár rokmi to bolo niekoľko krát do roka, no pred rokom aj niekoľkokrát do mesiaca. Najčastejšie tomu predchádza zanedbaný pitný režim,  psychická pohoda nevyspatosť a aj prudká zmena počasia sa môže pričiniť. Najnebezpečnejšie je ak sa tieto vplyvy stretnú. Vtedy radšej sedím doma. Ináč sa túlam sám, napriek tomu, že to nie je správne.

V súčasnosti, po hospitalizácii na psychiatrii a zmene liekov sa testujem. Ak získam sebadôveru vyrazím na primerané túry. Zatiaľ sa držím nakrátko.