Na turistku budem chodiť dokym me neskare

Ak sa nebudem cítiť dobre, na túru radšej nepôjdem. Chcel by som aby sa šlo aj bezo mňa podľa navrhnutej trasy v Mapy cz, ktorú možno stiahnuť do mobilu. Určite bude túra vydarená aj bezo mňa.

Ako 17 ročný som prekonal zápal mozgových blán, čo ma poznačilo na celý život. Dlho som sa zdravotne držal a bohate si užíval aktívne aj cykloturistiky. Nehoda, ktorú som na bicykli spôsobil, túto éru ukončila. Pokračoval som naďalej  peši aj na bežkách. Navrhoval som túry a viedol ich, ale nakoniec som ostal sám. Nedivím sa. V r. 2019 sa mi stav vplyvom viacerých vplyvov zhoršil, čo sa prejavilo častejšími stavmi kedy sa nedokážem kontrolovať a po cca 5 minútach viem len to, že som mal „okno“. Robím pritom nezmysly, nekomunikujem a tvrdohlavo sa o niečo snažím. Vtedy treba na mňa dohliadnuť aby som niečo nevystrojil. Hrozí to pri zanedbanom pritom režime a v psychickej nepohode. Aj prudká zmena počasia sa môže pridať. Najhoršie je keď sa tieto vplyvy stretnú. Zopár krát sa mi to stalo aj keď som bol na výlete sám. Spamätal som sa a vďaka navigácii v mobile, ktorý mám vždy na šnúrke som bez problémov došiel do cieľa. Pred pár rokmi to bolo niekoľko krát do roka, no pred rokom aj niekoľkokrát do mesiaca. Vtedy radšej sedím doma. Ináč sa túlam sám, napriek tomu, že to nie je správne.

V priebeho tohto leta sa testujem a zistil som, že pokiaľ neporuším pravidlá svojej životosprávy som OK

Mám preukaz ZŤP s červeným pruhom, čo znamená, že jedna osoba môže so mnou cestovať vlakom zadarmo a autobusom so zľavou. Od nej očakávam, že na mňa dohliadne keď mi „zastraší vo veži“.  Ak ma niekto pozve na túru organizovanú niekym iným, budem mu veľmi vďačný.