11. septembra 2021

Spomienka na Mariana Konečného

Od Peter Ševc

Po mesiaci od môjho zlyhania som dnešný reparát zvládol v pohode, bez najmenších problémov. Deň som si vychutnal rovnako ako mnohé pred ním.

Aj keď cestovanie bolo  na 4 x všetko klapalo. V Krompachoch som vlastne vôbec nečakal. 2 hodiny som  strávil na predvýlete a na pive. Malo to však 2 chyby: Silná ranná rosa a pokazená kanvica v krčme. Radšej by som si bol dal kávu. Nebolo to nič hrozné. Kávu som si dal z automatu v Hodkovciach a na Ostrej som sa osušil.

Pretože v Hodkovciach som v parku pri kaštieli strávil veľa času, upustil som od pôvodného plánu ísť cez Skalné mesto. V prudkom slnku by fotky medzi stromami boli aj tak nepekné. Povedal som si, že radšej budem dlhšie na Sp. hrade. Lenže tam som zistil, že bude mať koncert Miro Jaroš a vstupné je 13 E. To je 10 nealkopív a tie potrebujem viac. V Sp. Podhradí som bol už pred 14. hod. Aj tu bola chybička. V krčne nemali čisté nealko. Tak mi čas 30 minút na autobus utiekli pri Coka cole. Pri pive utekal čas na vlak v Prešove. 

Tatry boli zasa (3x za sebou) zle viditeľné. Hádam keď pôjdem cez Skalné mesto to bude lepšie. Na Spiš sa vždy vrátim rád.

Zabudol som zastaviť nahrávanie trasy, uvádzam nákres ako som približne šiel.

Fotky sú poznačené prudkým slnkom.

Mariana nájdete tu