4. septembra 2021

Skvelý víkend

Od Peter Ševc

Sobota

Spestril som si ju kameňolomom a vyhliadkou na Kysak. Ten krutý stupák na vyhliadku nad Trebejovským kameňolomom stál za to. Dobre, že som mal paličky. Kvôli Kysackej vyhliadke som šiel dosť veľa po lese. Lepšie bude spojiť ju s Lemešanskou špacírkou a skončiť v Kysaku alebo pokračovať ku kameňolomu a skončiť v Trebejove. Už samotná Lemešanská špacírka stojí za to. Určite v tomto kraji urobím ešte pár výletov. Aj kvôli tomu, že som tentokrát šiel po nej pomerne malú časť. Skončil som v Betejove kvôli spúste času k autobusu. Krčmu práve o 15. hod. otvorili, čisté nealkopivo nemali ale majú v nej velikú zbierku trofejí z hasičských pretekov. Deň bol jeden koncert svetla a tieňa. Predierajúce sa slnko pomedzi mraky vytváralo úžasné scenérie. Išiel som sa ufotiť. Pochybujem, že by mal niekto kvôli tomu na mňa nervy.

Trasa     Fotky

………………………………………………………………………………………………………………

Nedeľa

Vybral som sa zopakovať z Kaľavy do Spišských Vlách, ale Tatry boli zasa v oblakoch. Pre tento prípad som mal v zálohe trasu pripravenú doma v počítači. Aj túto trasu zopakujem keď sa les vyfarbí. Do cieľa som mohol dôjsť o 2 hodiny skôr, ale vtom krásnom dni a kraji som sa jednoducho flákal.

Trasa         Fotky

Tento víkend sa mi vydaril na jednotku aj keď sám. Tento kraj som si zamiloval. Oba dni môžu byť super aj na bežkách a bicykli. Len zostup z Gavatu do Richnavy treba ináč. Stredná tretina je lesom, ale začiatok a koniec to vyrovnáva.