7. augusta 2021

Oborín a Pozdišovce

Od Peter Ševc

Keďže odcestovať autobusom, čo nemáme ako vlak zadarmo, až tam a s prestupom v Pozdišovciach, mal som plán urobiť si tam na spiatočnej ceste „medzivýlet“ k rybníku a ranču U Kosťu. Srnka, čo nám za Bidovcami skočila pred autobus a vodič nemal šancu nezraziť ju, ho trochu zmenila. Pretože mu odpadol kryt reflektora a nebol si istý, či sa niečo nepoškodilo aj na podvozku, nepokračoval ale privolal náhradný autobus, ktorý prišiel cca o 20 minút. Klobúk dole. Policajti z Bidoviec tam boli tiež za pár minút. Aj tak sme autobus do Oborína nestihli. Tak som si „medzivýlet“ urobil hneď, nie na spiatočnej ceste. Vybral som sa k rybníku s plánom pokračovať  k ranču. Na ceste po pri rybníku som si dokonale zablatil topánky. Nechcelo sa mi znova do toho blata, tak som sa nevrátil k hrádzi ale strihol to cez pole. U Kosťu, napriek tomu, že ešte nemali otvorené, (sobota, nedeľa od 13. hod.) pozvali ma na kávičku. Ponúkli ma aj koláčikom. Bolo to príjemné posedenie s prívetivými ľuďmi. Za pohostenie nič nechceli, tak som im sľúbil, že im  takto spravím reklamu. Odkaz na nich.

Mal som šťastie, lebo krčmu v Pozdišovciach otvárajú o 10. hod. a do 11:19 na bus do Oborína bolo času hodne. Ak tam pôjdete, prestupuje sa v opačnom smere.

V Oboríne ma (nie len mňa) zmiatlo čudné značenie náučného chodníka. Nedajte sa zmiasť červenou značkou pri parkovisku, ale choďte okolo domov. Potom už s orientáciou nie je problém. Odporúčam pozrieť si aj múzeum vidiecky dom. Celý okruh aj so zachádzkou na začiatku a fotením mi trval 2 hodiny hodiny. Pozor, krčma v Oboríne neprežila pandémiu. Nefunguje. 

Prechádzka po lávkach je zážitok. Ak tam pôjdete, choďte radšej za oblačného počasia. Fotky tak budú oveľa krajšie ako v prudkom slnečnom svetle.

Fotky

Trasa Pozdišovce

Trasa Oborín

Zasa sme boli traja. Foťák, mobil a ja. V Pozdišovciach bolo len len, že nepršalo, v Oboríne, pre fotenie, nepríjemne slnečno.